• EN
  • TR
  • FR
  • RU

Hakkımızda

Tarım aletleri sektöründe Türkiye'nin en büyük, dünyanın sayılı sanayi kuruluşları arasında yer alan, adını dünyada ve Türkiye'de çelik harflerle yazdıran ALMEKS, Umurlu Organize Sanayi Bölgesi'nde 50.000m2 kapalı, toplam 130.000 m2 alan üzerinde kurulu modern tesislerinde hizmet vermektedir. ALMEKS her gün daha iyiyi, daha kaliteliyi üretmenin hevesi ve heyecanı ile çalışan 400'ü aşkın yaratıcı, üretici, deneyimli kadrosundan aldığı güven ve sinerjiyle yarınlara güvenle yol almaktadır.
Kalite anlayışı gereği, ürünlerinin kalitesini başkalarının etkilemesine müsaade etmeyen ALMEKS yine ALPLER gurubuna bağlı olan İzmit Gebze'deki ALP ÇELİK haddecilik tesisleri ve ayrıca yine bünyesindeki 10.9 kalite cıvata üretim tesisi ALP CİVATA ile, entegre ve yüksek kaliteli üretim boyutunu yakalamıştır. ALMEKS ürünlerinde kullandığı tüm parçaları ve hammaddelerini kendi tesislerinde üreten, modern tesislerde ısıl işlem uygulayan tek firma olarak da konusunda liderliğini sürdürmektedir.

Yılların verdiği tecrübe sonucunda, ALMEKS Türkiye'de en geniş imalat ve satış sonrası hizmet programına sahip olup, müşteri odaklı yönetim ve Toplam Kalite anlayışını benimseyerek Türk ve dünya çiftçisine, her türlü arazi şartlarında her marka traktörle rahatlıkla kullanabilecekleri; EN SAĞLAM... EN GÜVENLİ... EN DENGELİ... EN UYGUN... Pulluğu seçme imkânı sunarak, gerek yurtiçi gerekse yurtdışı pazarda beğeni ile aranılan ve bağımlılık yaratan bir marka olmuştur.

Şu an üçüncü kuşağın yönetimde olduğu, ALMEKS dünyanın gelişmiş teknolojileri ile bütünleşme ve pazar şartlarına uyum çalışmalarına hızla devam etmektedir. Şirketin sahip olduğu Avrupa birliği teknik şartlarına uygun üretim belgesi olan CE, bunun en iyi kanıtıdır. 2004 yılı itibari ile ALMEKS, ISO 9001 kalite sistemiyle yönetilmektedir.

ALMEKS yıllık 50.000 adet muhtelif tipte pulluk üretim kapasitesine yani Türkiyenin pulluk ihtiyacının tamamına yakınını tek başına üretebilme gücüne sahiptir. Bunun yanı sıra bütünleşik, kusursuz ve dinamik pazarlama anlayışı ile her türlü yedek parça ve ürününü, Türkiye'nin her köşesine dağılmış 300'ü aşkın bayisi, bölge depoları, tarım kredi kooperatifleri, pancar kooperatifleri kanalıyla ve ziraat aletleri kredisiyle Türk çiftçisinin hizmetine ulaştırır. Periyodik aralıklarla, yurt çapında bölgesel olarak yapılan müşteri ziyaretleri ile koşulsuz müşteri memnuniyetini hedefleyen ALMEKS yüksek performans, uzun ömür ve düşük işletme maliyetli ürünleri ile profesyonel çiftçinin tercihi olmaya devam edecektir.